logo
Dnes je 24.04.2024. Meniny má Juraj

VyhľadávanieCitát na dnes

Navonok sa vždy správate tak, ako sa vidíte správať vo svojom vnútri. (Brian Tracy, Christina Tracy Stein)

Hlasovanie za tento mesiac:

Celkovo:
0 hlasov

Tabuľka aktivity:

1.
10 hlasov


Sila radostného dávania

Sila radostného dávania - Dávajte...  - ...A prijímajte  - Dávajte s radosťou  - Uznávajte a chváľte zdroj!  - Dávať môžete vždy  - Dávanie ukončí stagnáciu - zdvihnuté ruky k nebu dávajú a prijímajú srdcia


Náš domov, nekonečný vesmír, je tancom nekonečného blahobytu a hojnosti, masívny tok energie, ktorá neustále cirkuluje a mení tvar.


A my sme tanečníkmi svetla - lokalizovanými silovými poliami - v masívnom, pohybujúcom sa poli energie, ktoré je naším domovom. Hojnosť tohto masívneho poľa je aj našou výsadou; takže ak sa snažíme tento zaplavujúci tok energie (zo strachu či z nevedomosti) obmedziť, brzdiť či zastaviť, bude to mať za následok príliv obmedzení, nerovnováhy, stagnácie, ťažkostí, nedostatku či fyzických alebo duševných chorôb do našich životov.


Preto je nesmierne dôležité naučiť sa dávať a prijímať. Keďže prúdenie energie je základnou vlastnosťou vesmíru, dá sa povedať, že to isté platí i pre nás.

 

 

 

Dávajte...


Ak dávate, energia prúdi. Ak dávate, ste v harmónii s prirodzenosťou vesmíru.


Existuje množstvo spôsobov, ako dať či rozprúdiť energiu. Môžeme dať svoju lásku, poskytnúť svoje služby a pomoc, niekoho pochváliť, obšťastniť a rozosmiať - porozumieť mu a povzbudiť ho. Môžeme dať svoje požehnanie. Môžeme iným dať materiálne dary alebo pozitívne slová, myšlienky a emócie - a taktiež im môžeme dať svoj čas i peniaze. Zopár dobrých rád:


Ak už chcete získať čokoľvek, najprv dávajte !

Dávajte to, čo chcete získať !

Želajte druhým to, čo si sami želáte !

 

 

 

...A prijímajte


Tento nekonečný pohyb energie však nie je jednosmerný. Skôr ide o nekonečný obeh! Preto musíme byť tiež pripravení prijímať. Prijímať hojnosť vesmíru s pokorou, nech je jej podoba akákoľvek.


Čo znamená: Neprijímajte dary mrzuto. Ak ste sa niekedy s podobným človekom stretli, tak dobre viete, o čom hovorím. Je to také sklamanie, ak dáte niečo osobe, ktorá nevie vašu veľkorysosť oceniť!


Tým, že dary prijímate s mrzutým výrazom na tvári, blokujete nielen tok energie smerom k sebe, ale taktiež podávate negatívne vyhlásenie. Nevrlosť a nadurdenosť vo chvíľach, keď vesmír s náručím plným dobra klope na vaše dvere, je ako konštatovanie, že si nič nezaslúžite alebo že na obdarovanie nemáte nárok. A navyše radikálne dávate najavo, že o vesmíre neviete absolútne nič.


Ak sa i naďalej pri obdarúvaní budete tváriť namosúrene, čo je len ďalším znakom vašej neznalosti, dosiahnete toto: Čoskoro k vám dary prestanú prúdiť!


Ak vám teda nabudúce čosi dobré zaklope na dvere - i keby to bolo akokoľvek divné a neočakávané - prijmite to s otvorenou náručou! Nech sú to finančné dary, pochvaly, pomoc, služba - nech sú to komplimenty, podpora, povzbudenie, nové možnosti či nečakané požehnania.


Nezáleží na tom, akú podobu na seba táto energia prevezme, keď vás niekto niečím obdaruje, prijmite to s vďačnosťou!


Alebo ako vo svojej knihe Zmeňte svoj život tvrdí Emmet Fox: Čím sme pre vesmír my, bude vesmír pre nás; lebo čo dávame, či už sme veľkodušní alebo skúpi, sa nám vráti späť. Pretože podobné sa navzájom priťahuje, lebo čo človek zaseje, to bude žať. A nikto pred týmto zákonom neunikne.

 

 

 

Dávajte s radosťou


Akonáhle si tento zákon či povahu vesmíru uvedomíme a uvidíme sa ako súčasť tohto vesmírneho tanca, súčasť tejto masívnej výmeny energie, nevyhnutne pocítime potrebu dávať a prijímať! A dávať s radosťou je takmer rovnako dôležité ako s radosťou prijímať...


Lebo vesmír miluje tých, čo s radosťou dávajú!


Dostali ste niekedy darček z rúk namosúreného gratulanta? Ak áno, tak mi pritakáte, že by bolo lepšie, keby vám táto osoba nedala vôbec nič. Pretože, ak dávame bez radosti, je to, ako keby sme nič nedali. Pravdepodobne je to preto, lebo ďalším základným aspektom povahy vesmíru je čistá radosť.

 

 

 

Uznávajte a chváľte zdroj!


Keď uznáte vesmír za jediný zdroj všetkého a za jediný zdroj všetkého dobra, môžete si zaspievať aleluja! A keď v hĺbke svojej duše viete a chápete, že nekonečný vesmír je pôvodcom všetkého, vrátane vás, a že ste súčasťou tohto širokého a nádherného spoločenstva vecí, ktorá prekypuje absolútnou a nekonečnou hojnosťou, nemali by ste sa už viac dávania obávať. Lebo:


Dávať s radosťou znamená chápať povahu reality.


Dávať s radosťou znamená mať dôveru vo vesmír.


Dávať s radosťou znamená vedieť, kto ste.


Dávať s radosťou znamená vedieť, že ste stále doma a že vaším domovom je nekonečný vesmír.


Dávať s radosťou znamená vedieť, že všetkého je nekonečné množstvo.


Dávať s radosťou znamená vedieť, že ste súčasťou tohto masívneho toku energie, tak ako by ste mohli trpieť nedostatkom?

 

 

 

Dávať môžete vždy


Odhliadnuc od vašej súčasnej situácie, dávaním vždy spustíte zákon cirkulácie energie vo svojom živote i vo vašom okolí. Nech ste na tom akokoľvek, vždy je tu niečo, čo môžete dať - a dať to s radosťou.


I keď sa považujete za chudobných, vždy sa nájde niečo, čo môžete dať. Trebárs môžete niekoho obdariť komplimentom alebo na pomoc svojim priateľom obetovať niekoľko hodín z vášho času. Môžete niekomu dodať odvahu a podporiť ho v jeho plánoch, môžete darovať lúčne kvety natrhané na lúke alebo môžete svojmu priateľovi darovať jeden z vašich najcennejších pokladov... Je množstvo spôsobov, ako rozprúdiť energiu z vesmíru vo svojom živote, a to bez ohľadu na vašu situáciu.


Takže, ak chcete, aby sa vám darilo, začnite hneď teraz! Uveďte veci do pohybu tým, že sa zapojíte do cirkulácie života. Dávajte a dávajte smelo!


Premárnená možnosť dať je premárnená možnosť prijať.

Jon. P. Speller, Sadenie peňazí v praxi

 

 

 

Dávanie ukončí stagnáciu


Ak máte nejaké starosti alebo vás postihlo nešťastie, ak máte fyzické či duševné problémy, príčina môže byť v stagnácii. Opäť zdôrazňujem, že ju môžete ukončiť, ak budete dávať smelo a s radosťou!


Dávanie - smelé a radostné – otvára kanály a odstraňuje stagnáciu. Dávanie je skrátka jedným z najlepších a najúčinnejších spôsobov, ako znovu rozprúdiť energiu vesmíru vo svojom živote.


Tak sa rozleťte po tanečnom parkete!


A pamätajte si - dávajte iným len to, čo by ste sami chceli dostať. (A želajte iným len to, dokonca i svojim takzvaným nepriateľom, čo si vy želáte.)


Áno, tak toto je nemenný zákon vesmíru. Dávať je ako siať: Aby ste mohli žať, musíte najskôr zasiať. 

 

 

 

 

Zdroj: Barbara Bergerová, Cesta k vnútornej sile

 

 

 
Zdroj (foto): http://cz.123rf.com/

 

| Zobrazení: 1528
27.11.2013