logo
Dnes je 18.10.2021. Meniny má Lukáš

VyhľadávanieCitát na dnes

Navonok sa vždy správate tak, ako sa vidíte správať vo svojom vnútri. (Brian Tracy, Christina Tracy Stein)

Hlasovanie za tento mesiac:

Celkovo:
0 hlasov

Tabuľka aktivity:

1.
10 hlasov


Karkulka trochu inak: ))
\" Karkulka! Stlmí tú hudbu! \"
Bolo sychravé jesenné ráno, všade sa váľala hmla a zvyšky snehu, hoci bol ešte len október.

\" Karkulka, počuješ ma vôbec? \" Matka ešte chvíľu počkala a keď hluk vychádzajúci z dcérina izby neustával, vydala sa tomu kravál urobiť prietrž.
Karkulka divoko vyhadzovala boky do rytmu a pritom falošne spievala do kefy, ako do mikrofónu. Jej mama len stočila oči k nebu a vytiahla Hi-fi zo zásuvky.

\" Héj! Mami, čo to robíš? \"

\" Krotím tvoju pubertu. Vieš vôbec, že má dnes tvoja babička narodeniny? \"

\"Ale jo. A má bejt? \"

\" No samozrejme, že áno, slečinka. Zavezeš jej darčeky a popřeješ jej všetko najlepšie, ja mám dnes popoludní a nestihla by som to a otecko je na služobnej ceste. \"

\"Ale mami, je predsa sobota. \"

\" No práve. Buď rada, že nemusíš do školy. \"

\"Ale vieš, ako je do Boletice blbý spojenie? Sakra, kedy sa ako dostanem domov? \"

\"Bez odvrávania! Mažte! \"

Karkulka si namosúrený vzala tašku s darčekmi, hodila na seba červenú bundu a pri odchode za sebou nahnevane prezradila dverami. Výťah bol stále ešte mimo prevádzky, tak musela zbehnúť z desiateho poschodia po schodoch. Dole ešte zazvonila na všetky zvončeky, bundu si zapla viac ku krku, pretože boli snáď len 4°C a šla na autobusovú zastávku. Na jedinej sedačke, ktorá ešte držala pohromade sedel akýsi dědula. Karkulka prehltla pár sprostých nadávok a začínala sa do cestovného poriadku. Mala šťastie, pretože autobus do Boletice mal prísť v priebehu piatich minút.

Cesta bola hrozne zdĺhavá a neuveriteľne nudná, pretože Bynov bol zase plný semaforov, pretože opäť frézovali ceste. Takže každé dva metre stáli.

\" Prečo práve ja musím bývať v taký diere? \" Utrúsil sucho Karkulka.

Trvalo to síce bezmála 3 hodiny, ale konečne dorazila do Boletice. Prvé, čo urobila, akonáhle vystúpila z autobusu, bolo, že zamierila do parku, aby si tam zakouřila. Zabehla si za svoj obľúbený ker a začala loviť po vreckách. Cigarety našla hneď, ale zápalky zrejme niekde vytrousila. Toto na nej bolo dnes už trochu moc, tak nie je divu, že chcela vybuchnúť od zlosti, keď tu zrazu, kde sa vzal, tu sa vzal, objavil sa odniekiaľ tajomný muž v koženom kabáte so zapaľovačom v ruke a pripálil jej.

Keď odhodila v poradí už tretí ohorok, Vlk sa jej ospravedlnil, že musí ísť rozlúčil sa a odišiel. Karkulka si dala ešte ďalšie 2 cigarety.

Medzitým už ale mal vlk namierené k babičke. Zazvonil na nej a do mikrofónu jej nakukal, že je poštár a že pre ňu má expresné zásielky. Chudák senilnej rašple už mala sklerózu ako hrom a vôbec jej nedošlo, že pošta v sobotu nechodí. Keď otvorila dvere, muž sa po nej vrhol, zvalil ju na zem a uškrtil strunou. Pôvodne plánoval, že jej ubodá nožom, ale nechcel riskovať, že by si zašpinili oblečenie. Mŕtvolu potom schoval do skrine, vytiahol nejakú nočnú košeľu s kvietkami, obliekol si ju, na hlavu si dal čepiec a ľahol si do postele.

Nečakal moc dlho a zvonček sa rozřinčel. Karkulka!

\"Je otvorené, \" zahalekal vysokým hláskom a pre istotu sa zavŕtal pod perinu až po uši. Pretože babička bývala v byte 1+1, nemusela Karkulka tak dlho pátrať.

\" Babi, čo je ti? \" Spýtala sa s absolútnym nezáujmom, len aby baba zas nehubovala, že je nevychovaný fracek.

\" Mám hepatidický zápal prínosových dutín. \" Síce to bola úplná hlúposť, ale pretože Karkulka nedávala v škole pozor, vôbec jej to neprišlo podozrivé. A aby reč nestála, začala sa vypytovať: \" Babi, prečo máš tak velkej nos? Že ty si zase včera nudili, čo? No, len sa priznaj. \"

\" Už je to tak, děvenko. \"

\" A čo to máš s hlasom? \"

\" To je tým zápalom. \" Vlka to už prestávalo baviť a navyše už začínal chraptět od imitovanie babičkinho hlasu. Čo si mi to priniesla, miláčik? \"

\" Jo, skoro by som zabudla, \" povedala Karkulka a otočila sa k taške a vlk už sa pripravoval, že po nej skočí.

V tej chvíli si šiel práve pán Mysliveček odvedľa požičať si trochu múky. Bol to vdovec a pálil za babičkou.

Nikdy nezvonil, ale len klopal. Dvere boli zle zabuchnuté, tak sa vplyvom jeho ťukanie otvorili. Pán Mysliveček sa nad tým moc nepozastavil a vošiel. Prešiel cez kuchyňu do izby a to práve vo chvíli, keď si vlk rozepínal rázporok. Ako bývalý policajt vedel karate, tak sa na násilníka hneď vrhol a zrazil ho jediným úderom k zemi.

Zrazu sa zo skrine ozvalo zúfalé búchanie a vypadla z nej babička - živá! Keď sa jej totiž vlk snažil škrtiť, tak nielenže ponáhľal, ale Babča omdlela, takže to vyzeralo, že je mŕtva. Karkulka nelenila a zavolala 156. Policajti si Vlka odviedli a dostal 10 rokov za pokus o vraždu a o znásilnení. Babička si s Poľovnícky ten deň ešte poriadne užila a Karkulka pozvala k sebe domov partiu dievčat a urobili si žúr, že z toho mamu skoro trafil šľak, a ich susedka Obdržálková to odmietla ďalej znášať a podala na Karkulčinu rodinu žalobu. Ale o tom zasa niekedy inokedy.

Dúfam, že ste sa pobavili. :)))

| Zobrazení: 894 | Komentárov: 0
24.01.2012 16:34


Error connecting to mysql